Przygotowania Śląska Wrocław do nowego sezonu Ekstraklasy: mecz sparingowy z Miedzią Legnica

Przygotowania Śląska Wrocław do nowego sezonu Ekstraklasy: mecz sparingowy z Miedzią Legnica

W kontekście przygotowań do nadchodzącego sezonu Ekstraklasy w piłce nożnej, Śląsk Wrocław odbył swój drugi mecz towarzyski. Tym razem przeciwnikiem wrocławian była drużyna Miedzi Legnica, a miejsce spotkania to Wałbrzych. Jacek Magiera, trener Śląska, miał okazję wypróbować różne kombinacje zawodników, wystawiając dwie różne jedenastki.

W pierwszej części gry nie można było zaobserwować wielu emocjonujących sytuacji. Najbardziej aktywnymi zawodnikami na boisku byli Denis Jastrzembski oraz John Yeboah. Erik Expósito, noszący opaskę kapitana, kilkukrotnie próbował strzałów z dużych odległości. W pierwszym zespole miał także okazję zaprezentować się czeski obrońca Michal Jerabek, który jest obecnie poddawany testom przez klub ze Wrocławia.

Po przerwie obie drużyny wróciły na boisko z nowymi ustawieniami zawodników. Po stronie Śląska po raz pierwszy zaprezentowali się Kacper Trelowski i Mateusz Żukowski, którzy dołączyli do wrocławskiej drużyny w tym tygodniu. Zwłaszcza Żukowski, dawny piłkarz Rangersów, zasługiwał na uwagę w drugiej połowie gry – wielokrotnie stwarzał zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Mateusza Abramowicza, chociaż żadna z jego prób nie zakończyła się golem. Javier Hyjek, który powrócił do Wrocławia po półrocznym wypożyczeniu do Recreativo Huelva, miał także dobrą sytuację po strzale z rzutu wolnego.

Plan przygotowań Śląska do nowego sezonu obejmuje jeszcze więcej meczów sparingowych. Piłkarze ze Wrocławia zmierzą się 5 lipca z KKS-em Kalisz, a 8 lipca podejmą rywalizację z GKS-em Tychy i Opavą. Do końca okresu przygotowawczego planowane są również spotkania z czeskimi Padrubicami i Odrą Opole.