Realizacja pierwszych odcinków drogi S8 na Dolnym Śląsku – znani są wykonawcy

Realizacja pierwszych odcinków drogi S8 na Dolnym Śląsku – znani są wykonawcy

W niedalekiej przyszłości na Dolnym Śląsku powstanie droga ekspresowa S8. Celem całego przedsięwzięcia jest połączenie Wrocławia z Kłodzkiem za pomocą szybkiego traktu komunikacyjnego. Trzeba jednak pamiętać, że mimo iż inwestycja jest już w toku, wymaga ona od kierowców, którzy niecierpliwie na nią czekają, dużej dawki cierpliwości. Zakończenie projektu przewiduje się w ciągu najbliższych 5 do 10 lat.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała informacje na temat firm, które będą odpowiedzialne za opracowanie projektu i budowę trzech pierwszych odcinków drogi ekspresowej S8 na terenie województwa dolnośląskiego:

Odcinek Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe o długości 7,5 km zostanie zrealizowany przez firmę Strabag. Koszt tej inwestycji wyniesie 310 milionów złotych.

Kolejny odcinek – Kobierzyce Południe – Jordanów Śląski o długości 13,8 km wybuduje firma Porr. Jej realizacja pochłonie 401 milionów złotych.

Za odcinek Jordanów Śląski – Łagiewniki Zachód o długości 11,2 km odpowiedzialna będzie firma Budimex. Koszt jego budowy to ponad 355 milionów złotych.

Podpisanie umów z wykonawcami przez GDDiKA planowane jest do końca 2023 roku, pod warunkiem braku odwołań lub innych przeszkód mogących opóźnić ten proces.