Roboty drogowe na autostradzie A4 powodują utrudnienia dla kierowców

Roboty drogowe na autostradzie A4 powodują utrudnienia dla kierowców

Zgodnie z informacjami podanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, w dniu 27 listopada, kierujący pojazdami na autostradzie A4 musieli zmierzyć się z przeszkodami wynikającymi z robót drogowych. Prace rozpoczęły się o godzinie 11:00 na odcinku między węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice, przy 139. kilometrze trasy prowadzącej do Wrocławia.

Wymiana barier energochłonnych na tym odcinku spowodowała blokadę prawego pasa, co zmusiło kierowców do korzystania jedynie z lewego pasa. Zgodnie z przewidywaniami GDDKiA, utrudnienia te miały potrwać około 4 godzin.

Oprócz tego, prace drogowe były również prowadzone między węzłami Mikołajowice i Wądroże Wielkie. Tam również rozpoczęto wymianę barier energochłonnych, jednak w tym przypadku to lewy pas był niedostępny dla ruchu. Prace na tym odcinku rozpoczęły się o godzinie 11:50 i według prognoz miały potrwać mniej więcej 3 godziny.

Konsekwencją tych działań były korki, które utworzyły się w rejonie prowadzonych prac. Z tego powodu policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.