Prace remontowe na esplanadzie wrocławskiego Manhattana: zmiany w organizacji ruchu pieszych

Prace remontowe na esplanadzie wrocławskiego Manhattana: zmiany w organizacji ruchu pieszych

Latem 2021 roku rozpoczęła się generalna renowacja esplanady na tzw. wrocławskim Manhattanie. Prace te jednak nie dobiegły jeszcze końca. Od 26 listopada br., zespół remontowy przystąpił do realizacji ostatniego etapu prac przy Placu Grunwaldzkim. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta Wrocławia wprowadził zmiany w organizacji ruchu pieszych, które mogą utrzymać się przez okres trzech tygodni.

W piątek, 26 listopada, rozpoczęto ostatni fragment prac renowacyjnych esplanady przy Placu Grunwaldzkim. Od tego dnia ekipa remontowa przystąpiła do demontażu schodów, balustrad oraz podpór znajdujących się na części deptaku położonej najbliżej galerii handlowej oraz laboratorium diagnostycznego.

Zmieniona organizacja ruchu pieszych podczas remontu esplanady na wrocławskim Manhattanie

Podczas trwania prac nie planuje się wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu komunikacji publicznej ani w organizacji ruchu samochodowego. Niemniej jednak, dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszym zostaną zamknięte następujące miejsca:

Piesi nie będą mogli korzystać z chodników oraz przejść dla pieszych u zbiegu ulicy Curie-Skłodowskiej i placu Grunwaldzkiego. Wyłączone z ruchu zostaną również przejścia przez północną jezdnię i torowisko. Osoby poruszające się na piechotę będą kierowane przez centralną wyspę z przystankami, a informacje o zmianach będą zawarte na znakach ustawionych wzdłuż esplanady.