Sceny przemocy na wrocławskim skrzyżowaniu: Brutalna bójka Polaków z Ukraińcami

Sceny przemocy na wrocławskim skrzyżowaniu: Brutalna bójka Polaków z Ukraińcami

Mieszkańcy Wrocławia byli świadkami dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnią sobotę na skrzyżowaniu ulic Strzegomskiej i Estońskiej. Według relacji lokalnych mieszkańców, doszło do agresywnego starcia pomiędzy grupą Polaków a Ukraińców. Również doniesienia mówiły o ukraińskim obywatelu, który nieoczekiwanie wydobył z kieszeni przedmiot przypominający broń. Późniejsze ustalenia potwierdziły, że był to pistolet na kulki. Policja we Wrocławiu zaapelowała do świadków, którzy mogliby dostarczyć informacje na temat tego incydentu.

Rozgrywające się 25 listopada wieczorem zdarzenie na skrzyżowaniu Strzegomskiej i Estońskiej wstrząsnęło mieszkańcami Wrocławia. Jak podaje „Gazeta Wrocławska”, doszło tam do brutalnej konfrontacji, która szybko przerodziła się w pełnoprawną bójkę. Jednemu z uczestników tej awantury rozbito szklaną butelką, a także użyto gazu. Wiadomości o tym zdarzeniu nabrały dodatkowego impetu, kiedy jeden z obywateli Ukrainy wyciągnął przedmiot, który w pierwszej chwili odbierano jako broń.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie prezentujące część zdarzenia, na którym widać mężczyznę trzymającego w ręku przedmiot przypominający broń. Jak wykazały późniejsze śledztwo, był to pistolet na kulki.