Rozpoczął się proces dotyczący przerażającego morderstwa na działce w Strzelinie

Rozpoczął się proces dotyczący przerażającego morderstwa na działce w Strzelinie

Wrocławski sąd zainaugurował postępowanie sądowe w sprawie zbrodni dokonanej na działce w miejscowości Strzelin. W centrum oskarżeń znajdują się Anna K. i Tomasz A., którzy mieli zaatakować ofiarę do śmierci, a następnie podłożyć ogień do altanki, gdzie leżało jej ciało.

Zdarzenie, które jest przedmiotem aktu oskarżenia, miało miejsce w lipcu 2023 roku. Zgodnie z zarzutami stawianymi przez prokuraturę, Anna K. i Tomasz A. wspólnie i w porozumieniu zaatakowali Michała O. na terenie działki letniskowej w Strzelinie, co doprowadziło do jego śmierci. W celu zatarcia dowodów popełnionej zbrodni, obwinieni mieli podpalić altankę.

Podczas środowej rozprawy Tomasz A. nie przyznał się do winy. Mężczyzna tłumaczył, że po wyjściu na wolność na krótko spotykał się z Anną K., która jak twierdził, utrzymywała nieformalne relacje z ofiarą.

Jak wyjaśnił A., 4 lipca zarówno on, jak i Anna K. oraz Michał O. spożywali alkohol w altance na działce. Tomasz A. twierdził, że kobieta wykazywała agresję wobec Michała O., atakując go wielokrotnie pięściami i kijem. Według Tomasza A., to Anna K. odpowiada za śmierć mężczyzny, a to ona namawiała go do podpalenia altany – czego jak zapewniał, nie zrobił.

Anna K. również nie przyznała się do stawianych jej zarzutów podczas sądowej rozprawy, utrzymując, że to A. był sprawcą śmiertelnego pobicia Michała O., natomiast ona była jedynie biernym obserwatorem. Anna K. twierdziła, że to Tomasz A. podpalił altanę, w której znajdowało się ciało zmarłego mężczyzny.