Rozpoczęcie przetargu na budowę nowego przystanku kolejowego Kunice w programie przystankowym PKP Polskie Linie Kolejowe

Rozpoczęcie przetargu na budowę nowego przystanku kolejowego Kunice w programie przystankowym PKP Polskie Linie Kolejowe

PKP Polskie Linie Kolejowe podjęły decyzję o rozpoczęciu przetargu na realizację projektu budowy nowego przystanku kolejowego o nazwie Kunice. Przystanek ten ma być zlokalizowany na linii kolejowej nr 275, która jest częścią trasy łączącej Wrocław z Legnicą. Całość działań wpisuje się w ramach realizowanego programu przystankowego.

Według informacji udostępnionych przez PLK, lokalizacja przewidzianego przystanku Kunice odpowiada obszarowi linii kolejowej oznaczonej numerem 275. Zgodnie ze statystykami na koniec 2019 roku, gminę, w której usytuowany będzie nowy przystanek, zamieszkiwało 7025 mieszkańców. Inwestycja zakłada stworzenie dwóch peronów dostosowanych do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi, a koszt całego przedsięwzięcia szacowany jest na około 6,5 mln złotych.

Realizowany na terenie Dolnego Śląska program przystankowy obejmuje 10 lokalizacji, w tym 8 zupełnie nowych przystanków. Do tej pory udało się przeprowadzić prace modernizacyjne na przystanku Szklarska Poręba Średnia oraz peronie stacji Ścinawa. Pasażerowie mogą już korzystać z nowo wybudowanych przystanków takich jak Boguszów – Gorce Dzikowiec, Świdnica Zawiszów czy Legnica Strefa. W toku jest budowa przystanków Mirków i Oława Zachodnia, a dla przystanków Strzelce Świdnickie i Studniska powstaje dokumentacja projektowa. Proces przetargowy został ogłoszony w celu realizacji projektu budowy przystanku Kunice. Wszystkie projekty realizowane na terenie Dolnego Śląska w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” mają łączną wartość około 45 mln złotych – podają informacje ze źródeł PLK.