Śląsk Wrocław wita nowego napastnika: Kenneth Zohore

Śląsk Wrocław wita nowego napastnika: Kenneth Zohore

Poniedziałek przyniósł do Wrocławia, stolicy Dolnego Śląska, nowego zawodnika dla drużyny Śląsk Wrocław. Kenneth Zohore, 29-letni napastnik z Danii, którego kariera rozkwitła na boiskach Anglii i ojczystego kraju, dotarł do miasta gotów na nowe wyzwania. Po pomyślnym przejściu testów medycznych, Duńczyk ma zamiar zaakceptować roczną umowę we Wrocławiu, która zawiera opcję przedłużenia o dodatkowe dwanaście miesięcy. Kenneth Zohore jest widziany jako następca Erika Expósito.

Zohore nie jest zwyczajnym napastnikiem, a jego imponujące CV potwierdza to. Zawodnik, który obecnie ma 29 lat, zasłynął występami w klubach takich jak Fiorentina we Włoszech, Cardiff w Walii (gdzie grał zarówno w Championship jak i w Premier League), West Bromwich Albion oraz duńskim Odense BK. Fakt, że Śląsk Wrocław doszedł do porozumienia z tak utalentowanym napastnikiem, jest dowodem na ambitne plany klubu.

Kiedy Farzam Abolhosseini, dziennikarz sportowy B.T. Sport, poinformował o potencjalnym transferze Zohore do Ślaska Wrocławia, wiadomość szybko się rozniosła. Niemniej jednak, istnieje pewne zamieszanie związane z informacjami przekazanymi przez media duńskie lub możliwe błędy podczas ich tłumaczenia na język polski, co doprowadziło do powstania kuriozalnego błędu w raportach.