Analiza Prognozy Pogodowej od IMGW: Upały nadciągają na Dolny Śląsk

Analiza Prognozy Pogodowej od IMGW: Upały nadciągają na Dolny Śląsk

Na podstawie informacji uzyskanych od synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), okazuje się, że wcześniej rozpowszechniane pogłoski o zbliżających się upałach do Wrocławia nie są prawdziwe. Jak mówi Michał Ogrodnik, synoptyk i meteorolog z IMGW we Wrocławiu, w najbliższym tygodniu pogoda będzie ciepła, ale nie aż tak upalna. Mimo że można spodziewać się przelotnych burz i opadów, temperatury na poziomie 30 stopni Celsjusza czy wyższe pojawią się dopiero w weekend.

Oczekuje się, że fala upałów z temperaturami przekraczającymi 30 stopni Celsjusza nadejdzie nad Dolny Śląsk, jednak eksperci z IMGW podkreślają, że prawdziwe upały rozpoczną się właściwie w sobotę, 15 lipca. Według ich prognoz, termometry mogą tego dnia pokazać nawet 32 stopnie Celsjusza! Na szczegółową prognozę pogody na ten tydzień zwróciliśmy się do Michała Ogrodnika z IMGW.

Michał Ogrodnik stwierdza, że w okresie od 10 do 16 lipca możemy spodziewać się dużej zmienności pogodowej. Podkreśla, że pomimo panujących przypuszczeń, w pierwszych dniach tego tygodnia fali upałów nie będzie. Niemniej jednak, maksymalne temperatury mogą oscylować między 26 a 29 stopniami Celsjusza – dodaje synoptyk i meteorolog z IMGW.