Sparta Wrocław niepokonana na własnym terenie

Sparta Wrocław niepokonana na własnym terenie

W niedzielne popołudnie, dokładnie o 16.30, na Stadionie Olimpijskim rozegrany został mecz 12. rundy PGE Ekstraligi. Bez porażki w bieżącym sezonie drużyna Betard Sparta Wrocław skonfrontowała się z For Nature Solutions KS Apator Toruń, pokonując go dość zdecydowanie.

Mecz odbył się na terenach Spartakusów, gdzie w roli gospodarzy nie pozwolili oni na żadne niespodzianki ze strony rywali. Efektem tego była wyraźna przewaga i triumf Wrocławian nad zespołem z Torunia, kończący mecz wynikiem 57:33.

Wszyscy mieli świadomość, że to Betard Sparta Wrocław będzie faworytem tego starcia. Przekonanie to wzrosło jeszcze bardziej po ich ostatniej konfrontacji z zespołem For Nature Solutions KS Apator Toruń. Mecz ten, który odbył się na motoarenie w Toruniu, zakończył się zwycięstwem Wrocławian 52:38. Taki rezultat wyraźnie pokazywał możliwość zdobycia przez Spartan przynajmniej jednego punktu bonusowego podczas rewanżu.

Jednakże, jak pokazało niedzielne starcie, Spartanie nie zamierzali zostawić niczego przypadkowi. Na swoim domowym torze w Wrocławiu zdominowali rywali z Torunia, kończąc mecz wynikiem 57:33. Po zsumowaniu wyników obu spotkań wyszedł imponujący rezultat 109:71 na korzyść drużyny ze stolicy Dolnego Śląska.