Śnieg ponownie zaskoczył nas na Dolnym Śląsku

Śnieg ponownie zaskoczył nas na Dolnym Śląsku

Zimowa aura spowodowała ogromne problemy komunikacyjne na Dolnym Śląsku z zablokowaną przez ciężarówki ulicą Długą w Wałbrzychu. Kierowcy byli zmuszeni do jazdy pod prąd, aby wydostać się z zatoru. IMGW ostrzegało wcześniej przed burzą śnieżną i w niektórych powiatach Dolnego Śląska ostrzeżenie było na poziomie drugiego stopnia, natomiast na całym obszarze obowiązuje alert pierwszego stopnia.

Jeleniogórskie MZK podało, że z powodu znacznych i utrzymujących się opadów śniegu prawie wszystkie górskie miejscowości są obecnie niedostępne dla autobusów. Część autobusów utknęła w zaspach, a inne utknęły za innymi pojazdami, które zakopały się w śniegu. O ile autobusy są w stanie dojechać do wszystkich przystanków w Jeleniej Górze i Jagniątkowie, to nie są w stanie dojechać do Borowic czy Przesieki.

W Lubomierzu doszło do niebezpiecznej wpadki, gdyż zderzyły się ze sobą dwa pojazdy. Kierowca Toyoty nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowca Audi został poszkodowany i zgłosił ból pleców. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

Na terenie Dolnego Śląska nadal intensywnie pada śnieg. W niektórych powiatach obowiązuje alert II stopnia o burzach śnieżnych, zaspach i zamieciach śnieżnych. W Wałbrzychu doszło już do kilku wypadków.