Spotkania literackie na osiedlu Szczepin

Spotkania literackie na osiedlu Szczepin

Za kilka miesięcy, wszystkie planowane na ten rok imprezy literackie odbędą się na terenie osiedla Szczepin we Wrocławiu. Zgodnie z tradycją, publiczność będzie miała okazję posłuchać fragmentów dziesięciu różnych dzieł literackich, interpretowanych przez znanych aktorów z polskiej sceny filmowej i teatralnej.

„Informacje o kolejnych elementach programu będziemy ujawniać stopniowo w ciągu najbliższych miesięcy i tygodni. Chcemy budować napięcie i ciekawość przed samym wydarzeniem. Tak samo będzie z testami książek, tematem przewodnim oraz osobą kuratora, który stoi za całą organizacją” – zapowiedział jeden z organizatorów.

Barbara Lisik, przedstawicielka Wrocławskiego Instytutu Kultury, ogłosiła datę tegorocznej edycji: „Spotykamy się 24 sierpnia”.

„Nasza publiczność wyraźnie pokazała, że ceni sobie możliwość zwiedzania i odkrywania różnych części Wrocławia podczas naszych wydarzeń. Dlatego staramy się spełniać te oczekiwania, organizując każdą edycję w innym, jeszcze nieodkrytym przez nas miejsce” – dodała Barbara.

Podczas poprzedniej edycji wydarzeń, kuratorem była Sylwia Chutnik. Aktorzy takich jak Mirosław Zbrojewicz, Piotr Cyrwus, Olga Bołądź i Edyta Jungowska, którzy wcielili się w role narratorów, przeczytali wybrane fragmenty książek.