Pieszo-rowerowy most nad Widawą: łącznik między gminami Wrocław i Oborniki Śląskie już ma wykonawcę

Pieszo-rowerowy most nad Widawą: łącznik między gminami Wrocław i Oborniki Śląskie już ma wykonawcę

Wizja swobodnej przejażdżki rowerem z lasu Rędzińskiego, położonego nad Widawą, aż do Paniowic w gminie Oborniki Śląskie staje się coraz bardziej realna. Możliwe będzie to prawdopodobnie już latem przyszłego roku. Co więcej, na miejscu będzie można skorzystać z atrakcji takich jak kąpiel czy łowienie ryb w Kopalni Wrocław. Ciekawostką jest fakt, że całe to przedsięwzięcie będzie stanowiło część urokliwej trasy rowerowej Via Regia, biegnącej wzdłuż Odry.

Konstrukcję mostu pieszo-rowerowego nad Widawą, o wartości bliskiej 6,1 mln złotych, powierza się firmie Strabag. To ogromne przedsięwzięcie ma na celu poprawić komunikację pomiędzy gminami Wrocław i Oborniki Śląskie, a także zachęcić do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Fakt ten został właśnie potwierdzony przez Wrocławskie Inwestycje – podały one do publicznej wiadomości nazwę zwycięzcy przetargu. Od momentu podpisania umowy, prace budowlane mają potrwać 13 miesięcy. Przedsięwzięcie to jest nie tylko inwestycją w infrastrukturę, ale również próbą promowania zdrowego stylu życia i korzystania z dobrodziejstw natury.