Strajk rolników paraliżuje ruch drogowy we Wrocławiu: droga ekspresowa S5 oraz autostrada A4 zamknięte

Strajk rolników paraliżuje ruch drogowy we Wrocławiu: droga ekspresowa S5 oraz autostrada A4 zamknięte

W środę, we Wrocławiu, protestujący rolnicy sparaliżowali ruch drogowy. Ich strajk doprowadził do zablokowania drogi ekspresowej S5 prowadzącej z Wrocławia do Trzebnicy, a także do czasowego zamknięcia wjazdów i zjazdów z autostrady A4. Ponadto, ruch w kierunku miasta od strony al. Karkonoskiej również został zablokowany, a wschodnia obwodnica Wrocławia stała się miejscem olbrzymich korków.

Plany protestujących przewidują utrzymanie akcji strajkowej do końca dnia, z wyjątkiem rejonu wjazdu od strony Bielan, gdzie rolnicy planują blokadę trwającą niemal miesiąc.

Koło godziny 12.00 na wschodniej obwodnicy Wrocławia obserwowano coraz większe korki. Mimo braku stałych blokad, rolnicy decydowali się na jazdę swoimi traktorami z minimalną prędkością pomiędzy rondem w Kiełczówki a rondem w Siechnicach. Obecnie podróż tą trasą (z Kiełczówek do Siechnic) zajmuje ponad godzinę, a podróż w przeciwnym kierunku trwa jedynie nieco krócej. Protest na wschodniej obwodnicy ma zakończyć się o godz. 19.00.