Dziecko urodzone we Wrocławiu? Posadź drzewo w ramach akcji "WROśnij we WROcław"

Dziecko urodzone we Wrocławiu? Posadź drzewo w ramach akcji "WROśnij we WROcław"

Zbliża się wiosenna odsłona inicjatywy „WROśnij we WROcław” skierowanej do mieszkańców Wrocławia. Jej ideą jest umożliwienie rodzicom, którzy niedawno powitali na świecie nowego członka rodziny, posadzenia drzewa, które będzie rosnąć i dojrzewać równolegle z ich maleństwem.

Od momentu rozpoczęcia tej ekologicznej akcji, liczba drzew na terenie miasta zwiększyła się o 3,5 tysiąca. Każde z nich symbolizuje jednego z 3,5 tysiąca nowych obywateli Wrocławia. Pierwsze drzewa, które zostały posadzone ku czci narodzin dzieci, były świadkami ich pierwszych dni w szkole. Nowe egzemplarze sadzone są cyklicznie, wiosną i jesienią, w różnych zakątkach miasta.

Następne spotkanie rodzinne dedykowane sadzeniu nowych drzew zaplanowano już na 6 kwietnia. Jego scenerią będą malownicze Niskie Łąki. Zapisy dla chętnych rodziców pragnących upamiętnić narodziny lub adopcję swojego dziecka właśnie w ten sposób, rozpoczęły się w środę.

Akcja „WROśnij we WROcław” jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych – rodziców, opiekunów prawnych, a nawet dziadków. Podczas rodzinnej imprezy na świeżym powietrzu, będą mieli oni możliwość posadzenia młodego drzewka i w ten symboliczny sposób uczcić powiększenie swojej rodziny. Tym razem do dyspozycji jest 300 sadzonek, które reprezentują ponad 15 gatunków drzew, w tym lipy, graby, dęby, kasztanowce oraz egzotyczne skrzydłorzech kaukaski, orzesznik pięciolistkowy czy cypryśnik błotny.