Ostrzeżenie przed fałszywą promocją MPK Wrocław: oszuści wyłudzają dane karty płatniczej

Ostrzeżenie przed fałszywą promocją MPK Wrocław: oszuści wyłudzają dane karty płatniczej

Potencjalnie uwodząca propozycja od MPK we Wrocławiu, zgodnie z którą, po wydaniu 10 zł można cieszyć się bezpłatnymi podróżami przez okres 90 dni, pojawiła się na Facebooku wraz z nadejściem wiosny. Należy jednak zachować czujność, gdyż jest to nic innego jak zwykłe oszustwo! Niegodziwcy stosują tę taktykę już prawie pół roku i jak do tej pory, nie znaleziono skutecznego sposobu na ich powstrzymanie.

Ofiarami oszustów padają osoby takie jak pan Tomasz, który rozważał zakup karty Urbancard, a następnie trafił na owy link na Facebooku. Całość prezentowała się bardzo profesjonalnie. Podobnie jak podczas typowych transakcji online, poproszono go o podanie numeru karty oraz kodu potwierdzającego. Nieścisłości graficzne w postach były jedynymi oznakami, które mogłyby wskazać, że coś jest nie tak – dowiedział się o tym dopiero później od swoich znajomych.

Mimo że transakcja nie doszła do skutku, istnieje możliwość, że oszuści już mają w swoim posiadaniu numer karty płatniczej pana Tomasza. Jego los nie jest odosobniony – podobne sytuacje miały miejsce już w październiku minionego roku. Niestety, do chwili obecnej nie udało się zidentyfikować sprawców tych działalności.