Planowane inwestycje we Wrocławiu: 2700 nowych mieszkań na wynajem do 2028 roku

Planowane inwestycje we Wrocławiu: 2700 nowych mieszkań na wynajem do 2028 roku

Miejskie spółki we Wrocławiu planują wybudować aż 2700 mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Szczegółowe lokalizacje tych nowych inwestycji zostały już ujawnione i obejmują różne części miasta. Oznajmiono także, że te obszary będą korzystać z dodatkowych miejskich inwestycji w infrastrukturę społeczno-edukacyjną.

Najwcześniej oczekuje się uruchomienia nowych lokali przez spółkę TBS Wrocław. Ta firma planuje dostarczyć prawie 900 mieszkań do końca 2028 roku. Spółka SIM Wrocław jest kolejna w kolejce z deklaracją budowy ponad 600 mieszkań na terenie Jagodnia. Natomiast największa liczba nowych lokali, bo aż 1200, powstanie w Nowych Żernikach.

W trakcie kończącej się kadencji udało się wybudować niemal 600 mieszkań na wynajem, ale ze względu na wysokie ceny najmu na rynku komercyjnym, konieczne jest dalsze zaangażowanie w pomoc dla mieszkańców – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Dlatego planowane są inwestycje w kolejne 2700 mieszkań.

Pierwsza faza inwestycji obejmująca niemal 900 mieszkań będzie kosztować ponad pół miliarda złotych. Realizacją tych planów zajmie się TBS Wrocław, a nowe budynki powstaną przy ulicach Mościckiego, Brzozy, Stabłowickiej, Krępickiej, Głubczyckiej i Przybyszewskiego. Dodatkowo, pewna liczba nowych lokali zostanie bezpośrednio przekazana do zasobów miejskich. W ten sposób Urząd Miasta zwiększy pulę dostępnych mieszkań komunalnych.