Szef sztabu PIS uważa, że partia jest doskonale przygotowana do nadchodzących wyborów

Szef sztabu PIS uważa, że partia jest doskonale przygotowana do nadchodzących wyborów

Wybory parlamentarne mają odbyć się jesienią 2023 roku, choć dokładna data pozostaje niepewna. Najczęściej wymieniane możliwości to 15 lub 22 października, przy czym ostateczną decyzję podejmie prezydent. Portal i.pl zapytał, czy Prawo i Sprawiedliwość preferuje konkretną datę wyborów podczas konferencji prasowej z szefem sztabu partii, Tomaszem Porębą.

Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i przewodniczący klubu parlamentarnego PiS, podzielił się niedawno w rozmowie z i.pl opinią, że decyzja należy do prezydenta. Wyraził jednak opinię, że 15 października, wśród pięknej polskiej jesieni, byłby idealną datą na wybory parlamentarne.

Zapytany na konferencji prasowej o preferowany przez partię termin wyborów, Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego PiS i europoseł tej partii, powtórzył, że czekają na decyzję prezydenta, podkreślając, że jest to wyłącznie jego prerogatywa.

Poręba podkreślił również, że partia Prawo i Sprawiedliwość będzie dobrze przygotowana do wyborów, niezależnie od wybranej daty. Zwrócił uwagę na konsekwentną realizację programu i projektów partii, zwracając uwagę na częste wprowadzanie ciekawych inicjatyw mających na celu przekonanie Polaków do głosowania na nich w nadchodzących październikowych wyborach.