Zatrzymano sprawców zbrodni powiązanych z morderstwem

Zatrzymano sprawców zbrodni powiązanych z morderstwem

W sobotę, 13 maja, grupa dzieci odkryła w Legnicy okaleczone zwłoki. Tożsamość denata została ustalona, a sprawcy tego makabrycznego czynu zatrzymani po dziesięciu dniach od odkrycia zwłok.
Jak poinformowała Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy, odnalezione 10 dni wcześniej zwłoki należały do samotnej, sześćdziesięcioletniej kobiety z Legnicy. W związku ze zbrodnią do aresztu trafiły dwie osoby – 37-letni mężczyzna i 35-letnia kobieta, której prokurator zarzucił pomoc w ukrywaniu przestępstwa. Do sądu wpłynął także wniosek o jej tymczasowe aresztowanie.

– Dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu stróżów prawa, skutecznej pracy dochodzeniowo-śledczej policji oraz wysiłkom procesowym prokuratorów, morderca został zidentyfikowany i zatrzymany. Zatrzymany mężczyzna to 37-latek, który w ostatnim czasie przebywał na terenie Legnicy. Mogę potwierdzić, że sprawca i ofiara znali się, a mężczyzna przez pewien czas nawet mieszkał z kobietą. Wczoraj prokurator postawił mu zarzuty popełnienia dwóch przestępstw, a mianowicie zabójstwa kobiety oraz zbezczeszczenia jej zwłok poprzez odcięcie głowy i innych części ciała. Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego prokurator złożył wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy, o czym poinformowała Lidia Tkaczyszyn.