Wyłowiono ciało starszego mężczyzny ze stawu przy Maślicach

Wyłowiono ciało starszego mężczyzny ze stawu przy Maślicach

W sobotę, 27 maja, około godziny 15:00 zarówno Dolnośląskie WOPR, jak i wrocławska Straż Pożarna zostały poinformowane o stawie w pobliżu Maślic, w którym potencjalnie może znajdować się ciało 70-letniego mężczyzny.
Ciało 70-letniego mężczyzny znalezione we wrocławskim stawie
Niestety, obawy osób, które zgłosiły incydent, potwierdziły się. Na miejscu strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji wydobyli ciało 70-letniego mężczyzny, które unosiło się wśród trzcin przy brzegu.

– Po dotarciu na miejsce zastępy straży pożarnej zastały już obecnych policjantów. Wspólnie pracowali nad wydobyciem ciała z wody. Ze względu na stan ciała ratownicy wodni i ratownicy medyczni odmówili udzielenia pomocy – poinformował kpt. Damian Górka, oficer prasowy wrocławskiej straży pożarnej.

Ciało znaleziono przy ulicy Północnej, w pobliżu stawu na osiedlu Maślice.

– Niestety było już za późno na jakąkolwiek akcję ratunkową. Przed nami cieplejsze dni, wiele osób będzie chciało wypocząć nad wodą, ale apelujemy do wszystkich o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa” – udostępnili w mediach społecznościowych ratownicy WOPR.