Tragedia na autostradzie A4 koło Bolesławca – śmiertelny wypadek busa z piaskarką

Tragedia na autostradzie A4 koło Bolesławca – śmiertelny wypadek busa z piaskarką

Wczesnym porankiem dzisiejszego dnia, dokładnie o godzinie 6:00, na autostradzie A4 w województwie dolnośląskim, miała miejsce tragedia. Przy 46. kilometrze drogi ekspresowej, w pobliżu Bolesławca i prowadzącej w kierunku Zgorzelca, doszło do zderzenia busa z piaskarką. Niestety skutki tego wydarzenia były tragiczne – samochód dostawczy uległ całkowitemu zniszczeniu.

Piątek, 8 grudnia, rozpoczął się dla służb ratowniczych z Dolnego Śląska bardzo ciężko. Na autostradzie A4 doszło bowiem do śmiertelnego wypadku. Bus niespodziewanie uderzył w piaskarkę. Siła uderzenia była tak ogromna, że kierujący pojazdem został uwięziony we wraku swojego auta. Pomimo natychmiastowej reakcji i interwencji służb ratowniczych, nie udało się uratować kierowcy.

Po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu, na miejsce natychmiastowo skierowano zespoły specjalistów z różnych jednostek ratowniczych. Przystąpili oni do dramatycznych prób wydobycia zakleszczonego mężczyzny z rozbitego pojazdu.

Na miejscu działały dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) z Bolesławca, Ochotnicza Straż Pożarna z Krzyżowej oraz Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Różyniec. Wsparcia udzielały im także zespoły Ratownictwa Medycznego z Bolesławca, które skoordynowały swoje działania. Policjanci z bolesławieckiego komisariatu również zaangażowali się w prace, starając się ustalić wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.