Tragedia na stacji benzynowej zakończyła się śmiercią jednego z uczestników

Tragedia na stacji benzynowej zakończyła się śmiercią jednego z uczestników

Do szokującego zdarzenia doszło w piątek (20.01.2023) w Zgorzelcu. Na stacji benzynowej Lotos znajdującej się przy ulicy Daszyńskiego doszło do wybuchu. W wyniku wybuchu zginęła jedna osoba, a dwie zostały przewiezione do szpitala. Obecnie na miejscu zdarzenia pracują strażacy i policjanci.

Grzegorz Fleszar, członek zgorzeleckiej straży pożarnej, poinformował, że straż pożarna szybko zareagowała na zgłoszenie o wybuchu. Po zbadaniu sprawy okazało się, że do wybuchu doszło w jednym z podziemnych zbiorników podczas prac konserwacyjnych. Siła wybuchu wyrzuciła jednego z pracowników w powietrze i spowodowała jego zderzenie z dachem stacji benzynowej. Osoba ta zmarła na miejscu.

W wyniku pożaru ranne zostały jeszcze dwie osoby, którym strażacy udzielili szybkiej pomocy. Po dotarciu karetki zostały one przetransportowane do centrum medycznego. Obecnie trwają działania mające na celu zabezpieczenie zbiornika, do czego wykorzystana zostanie piana ogniochronna. Funkcjonariusze nadal prowadzą swoje działania. Ponadto na miejscu zdarzenia obecna jest Grupa Chemiczna z Legnicy oraz Grupa Operacyjna Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej z Wrocławia.