Tragiczny wypadek na obrzeżach Wrocławia

Tragiczny wypadek na obrzeżach Wrocławia

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie, krótko po godzinie 17:00, na ulicy Wilczyckiej we Wrocławiu. Sportowy samochód marki Porsche, jadący z nadmierną prędkością, nieoczekiwanie zjechał z trasy i runął na drzewo. Dwójka pasażerów znajdujących się wewnątrz pojazdu doznała poważnych obrażeń. Ze względu na skomplikowany stan poszkodowanych, konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Terenem zdarzenia była ulica Wilczycka, położona na skraju Wrocławia. Tuż przed osiągnięciem granic miejscowości Wilczyce miał miejsce tragiczny incydent. Jak donosi „Gazeta Wrocławska”, ofiarami byli dwaj obywatele Ukrainy. Z informacji przekazanych przez lokalnych dziennikarzy wynika, że obaj mężczyźni są w stanie krytycznym.

Sportowe auto marki Porsche niespodziewanie straciło panowanie nad pojazdem, co skutkowało jego uderzeniem w drzewo. Siła tego zderzenia była tak olbrzymia, że aby wydostać pasażerów z rozbitego samochodu, strażacy musieli skorzystać ze specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Jak ustaliła „Gazeta Wrocławska”, obaj mężczyźni byli nieprzytomni w momencie wydobywania ich z wraku.

W odpowiedzi na poważność sytuacji, na miejsce wypadku przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Około godziny 18:00 jednego z poszkodowanych przetransportowano drogą powietrzną do najbliższego szpitala. Drugiego z rannych przewieziono natomiast karetką pogotowia.