Triumf drużyny KGHM BC nad Basketem Bydgoszcz w 15. kolejce ekstraklasy

Zespół KGHM BC z Polkowic odnotował zwycięstwo na wyjeździe w meczu przeciwko Basketowi Bydgoszcz, rozegranym w ramach 15. kolejki ekstraklasy. Wynik końcowy 82:48 świadczy o dominacji polkowiczanek. Choć pierwsza kwarta była bardziej zacięta i zakończyła się wynikiem 21:18 na korzyść drużyny z Dolnego Śląska, to w następnych częściach spotkania przewaga KGHM BC wyraźnie rosła.

Kolejne kwarty były dominacją podopiecznych trenera Karola Kowalewskiego, które stopniowo zdobywały przewagę nad rywalkami. Najbardziej zdecydowane zwycięstwo odnotowano w czwartej kwarcie, kiedy to KGHM BC pokonało Basket aż 18:5.

Sukces Polkowiczanek zawdzięczać można również wysokiej skuteczności rzutów. Zdołały one trafić aż 59% rzutów za dwa punkty. Mimo średniej skuteczności rzutów za trzy – 11/34, miały one przewagę nad rywalkami, które trafiły jedynie 5 na 30 prób zza łuku. Drużyna z Dolnego Śląska umiejętnie wykorzystała również straty przeciwnika – zamieniły one 22 straty Basketu na 30 punktów.

Podczas meczu trener Kowalewski miał możliwość wykorzystania pełnej rotacji zawodniczek, co zaowocowało zdobyciem 27 punktów przez rezerwowe. W ich gronie najskuteczniejsza okazała się Zala Friskovec, która zdobyła 12 punktów. Wśród podstawowej piątki najwyższy wynik – 23 punkty – osiągnęła Brianna Fraser.

Końcowe rezultaty zespołów prezentowały się następująco: Basket 25 Ekstraklasa Bydgoszcz – 48, KGHM BC Polkowice -82 (kwarty:18:21, 12:20, 13:23, 5:18). W zespole Basketu najlepsze wyniki uzyskały: Oceana Hamilton (11 punktów), Keondria Calloway, Andelina Radic i Amelia Pawlikowska (po 10 punktów) oraz Aleksandra Zmierczak (5 punktów). Pozostałe zawodniczki zdobyły mniej niż 5 punktów lub nie zdobyły ich wcale.

Z kolei w KGHM BC poza wspomnianymi wcześniej Friskovec i Fraser, dobre wyniki osiągnęły: Dragana Stankovic (16 punktów), Brittney Sykes i Emilia Kośla (po 8 punktów) oraz Weronika Gajda i Julia Piestrzyńska (po 4 punkty).