Tydzień mrozów przedłuży remont mostu o kwartał!

Tydzień mrozów przedłuży remont mostu o kwartał!

Sądzono, że przebudowa Mostu Zwierzynieckiego potrwa nie dłużej niż 12 miesięcy i zakończy się na przełomie sierpnia i września 2022 roku. Jednak ze względu na warunki meteorologiczne zadanie zostało przesunięte na zakończenie początkowego kwartału nadchodzącego roku.

Robotnik odpowiedzialny za remont mostu Zwierzynieckiego nie skończy w terminie. Początkowo planowano, że zostanie on zrealizowany w sierpniu 2022 roku. Następnie przesunięto datę oddania do użytku na listopad, a potem ostatecznie ustalono ostateczny termin zakończenia na koniec grudnia.

Ostre zimowe warunki mogły spowolnić postępy robotników. Czy jednak tydzień mrozu doprowadził do przesunięcia przedsięwzięcia aż o trzy miesiące? W ramach programu nadal prowadzone są prace przy sieci elektrycznej. Obejmują one ułożenie kabli średniego napięcia pod chodnikiem lub wymianę przepustów ochronnych kabli. Dodatkowo konieczne do wykonania jest odtworzenie przepustu cieplnego, w którym stwierdzono kapanie po wypełnieniu.

Po moście Zwierzynieckim można obecnie jeździć samochodami i tramwajami, jednak jezdnie są zwężone. Powoduje to, że codziennie dochodzi do wielu zatorów i szacuje się, że taki stan rzeczy będzie trwał przez najbliższe trzy miesiące. Co więcej, po zakończeniu remontu jezdnia na moście nie zostanie poprawiona, więc kierowcy nie będą mieli wiele wytchnienia.