Uczniowie zostali ewakuowani z wrocławskiej podstawówki – usłyszeli alarm bombowy

Uczniowie zostali ewakuowani z wrocławskiej podstawówki – usłyszeli alarm bombowy

Nastąpiła niespodziewana ewakuacja uczniów ze szkoły podstawowej na terenie Wrocławia. Wszystko za sprawą odnalezienia bomby z czasów Drugiej Wojny Światowej. Aktualnie trwa akcja saperów, którzy otrzymali zadanie dotyczące uporania się z tym nietypowym znaleziskiem. Łącznie z całego zespołu szkół ewakuowano około 100 osób. W okolicach szkoły miał miejsce remont, podczas którego robotnicy natrafili na bombę. Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że była to bomba lotnicza jeszcze z czasów Drugiej Wojny Światowej. Znalezisko równie ciekawe, co niestety niebezpieczne. Na miejscu trwa akcja saperów. Do znaleziska doszło dokładnie w piątek 7 października 2022 roku.

W Zespole Szkół Salezjańskich okazało się, że zajęcia jednak nie odbędą się tego dnia, ponieważ trzeba pilnie ewakuować uczniów. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało i około 100 osób zostało szybko i sprawnie ewakuowanych z terenu szkoły w asyście policjantów z Wrocławia.

Bomba lotnicza została znaleziona podczas budowy boiska obok szkoły

Więcej informacji wyszło na jaw dopiero następnego dnia. Oficer prasowy poinformował media publiczne o tym, że znalezisko było całkiem spore. Ponieważ bomba ważyła ponad 50 kilogramów. Była to bomba niemiecka. Broń zostanie przewieziona na poligon wojskowy, a następnie wykwalifikowani specjaliści zneutralizują ją w miejscu oddalonym od miejsc zamieszkania.

Na ten moment teren boiska został odgrodzony i policja prosi gapiów o to, aby dla własnego bezpieczeństwa nie próbowali wkroczyć do środka, aby przyjrzeć się znalezisku z bliska. Policja odgrodził okoliczny temat barierkami oraz taśmą. Funkcjonariusze mają oko na okolice, aby nikt nie próbował przekroczyć terenu, na którym aktualnie znajduje się bomba. Przewidujemy, że już wkrótce policja w kooperacji z wojskiem upora się z problemem.