Policja żąda, aby zniknęły skrzynie z zielenią na ulicy Daszyńskiego

Policja żąda, aby zniknęły skrzynie z zielenią na ulicy Daszyńskiego

We Wrocławiu wprowadzono ostatnio kilka nowych modernizacji. Mimo wszystko nie do końca podobały się one lokalnym policjantom. Ponieważ czas pokazał, że zamontowanie skrzynek z zielenią tuż przy drodze znacznie ograniczyło swobodę poruszania się wśród kierowców tego miasta. Z tego powodu policja apeluje o to, aby skrzynki zostały usunięte, ponieważ ograniczają swobodnie poruszanie się po mieście.

Okazuje się, że projekt tak zwanej zielonej ulicy budził mnóstwo kontrowersji już od samego początku. Z najnowszych informacji dowiadujemy się jednak, że pomimo protestów obywateli oraz próśb o usunięcie ze strony policji, administracja miasta ma w planach dodać jeszcze więcej zieleni wśród ulic, zamiast usunąć obecne konstrukcje. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że projekt go green kosztował łącznie około 2 miliony złotych.

Nie tylko mieszkańcy i kierowcy zmieniają swoje zdanie – policja również protestuje

Policja we Wrocławiu złożyła już stosowne wnioski o prośbę z likwidacją skrzynek przeznaczonych na przechowywanie zieleni z ulicy. Wniosek ten wpłynął do administracji oficjalnie 31 sierpnia 2022 roku. Do czasu demontażu wewnątrz skrzynek spodziewamy się tego, że zostanie przycięta zieleń. Dodatkowo policja poprosiła o zamontowanie odblasków na skrzynkach nieopodal zieleni, aby nie przeszkadzały one kierowcom podczas prowadzenia auta nocą.

Kierowcy również zwracają uwagę na to, że skrzynki z zielenią nie są najlepszym pomysłem, ponieważ utrudniają one prowadzenie auta. Mieszkańcy poddawali ten cały projekt w wątpliwość, ponieważ spodziewali się tego, że rozstawienie skrzynek z zielenią na drodze zmniejszy komfort prowadzenia samochodu. Ponadto nawet osoby, którym początkowo pomysł się spodobał, z czasem zaczęły zmieniać zdanie!