Miseczki dla yorka – w czym podawać wodę i karmę ulubieńcowi

Miseczki dla yorka – w czym podawać wodę i karmę ulubieńcowi

Miski dla psów są niezbędnym elementem wyprawki, który nie może czekać. W chwili, w której Twój piesek pojawi się w nowym domu, miseczki na wodę i karmę powinny być przygotowane i czekać na przybycie nowego domownika.

Wybór tak małego pieska wiąże się z wieloma korzyściami. Jedną z ważniejszych jest stosunkowo niski koszt akcesoriów dla ulubieńca. Mały pies potrzebuje małych misek, które – nie ukrywajmy – są o wiele tańsze niż te przeznaczone dla większych psów.

Kiedy cena nie stanowi żadnej przeszkody, możesz wybrać najlepszy możliwy dla Twojego psa produkt. Sprawdź, jak wybrać zestaw misek dla pupila.

Plastikowe miski dla psa

Plastikowe miseczki dla Yorka są najtańsze i jednocześnie bywają w większości wypadków najgorszym wyborem. Miski z tworzywa sztucznego często nadają karmie i wodzie charakterystyczny, sztuczny smak, który w przypadku psów wybrednych zniechęci do zjedzenia posiłku. Miski z taniego plastiku łatwo się też rysują, więc trudno je utrzymać w czystości. Nie każdą miskę tego typu można też myć w zmywarce. Czy to oznacza automatycznie, że naczynia z tworzywa zawsze będą złym rozwiązaniem?

Niekoniecznie. Miska plastikowa może mieć lepszą lub gorszą jakość w zależności od tworzywa. Najtańsze miski tego typu są w praktyce jednorazówkami, jednak technologia idzie do przodu i niektóre produkty tego typu spełniają wszystkie wymogi troskliwego opiekuna.

Osobną kategorią są miski spowalniające jedzenie, które poleca się dla psów o wyjątkowo dużym apetycie i miski turystyczne (znane także jako miski podróżne). Najczęściej są wykonane z tworzywa, jednak to typowe produkty „do zadań specjalnych”.

Miski ze stali nierdzewnej

Miski ze stali nierdzewnej są bardzo wytrzymałe, jednak, podobnie jak w przypadku misek plastikowych, zdarza się, że woda nabiera metalicznego smaku. Miski ze stali szlachetnej są też do siebie bardzo podobne – klasyczny design dla jednej osoby będzie zaletą, a dla innej wadą. To Ty musisz zdecydować. Jeżeli to Twój wybór, zwróć uwagę na antypoślizgowe podkładki.

Miski ze stali nierdzewnej są często wybierane dla dużego psa – ich wytrzymałość jest kluczowa, kiedy korzysta z niej kilkudziesięciokilogramowy pies.

Miski ceramiczne

Ceramiczne miski są najczęstszym wyborem opiekunów małych psów. Nic dziwnego, najlepiej wpisują się w potrzeby mniejszych piesków. Nie zmieniają smaku wody ani karmy, nadają się do czyszczenia w zmywarce, a do tego są wyjątkowo stabilne. Doskonale nadają się zarówno do karmy suchej, jak i mokrej, a różnorodność kształtów sprawia, że możesz ją dopasować także do ras psów o specyficznej budowie. Znajdziesz nawet wąskie i głębokie miski specjalnie dla psów z długimi uszami.

Jedynym minusem jest to, że miska ceramiczna może się kiedyś potłuc. O ile jednak w przypadku psów dużych jest to ogromna wada, tak dla opiekuna małego czworonoga nie ma to większego znaczenia. Ceramiczna miska jeszcze lepiej prezentuje się na antypoślizgowej podkładce, która zapobiega wylaniu wody na podłodze i przesuwaniu się misek. Maty są też dodatkowym elementem dekoracyjnym.

Plastikowe, stalowe i ceramiczne miski dla psa – którą z nich wybrać

Ideały niestety nie istnieją. Każdy rodzaj miski dla psa ma swoje wady i zalety. Choć jednak wybór miseczki jest ważny, jeszcze ważniejsza jest jej zawartość. Pamiętaj, by pupil zawsze miał dostęp do czystej wody i codziennie dostawał zdrową karmę.