Ulica Wilkszyńska we Wrocławiu przejdzie gruntowną przebudowę w tym roku

Ulica Wilkszyńska we Wrocławiu przejdzie gruntowną przebudowę w tym roku

Wrocławska ulica Wilkszyńska, położona w dzielnicy Leśnica, zostanie poddana gruntownej renowacji w bieżącym roku. Funkcjonująca jako droga wojewódzka, ta trasa przez lata była miejscem o dużej intensywności ruchu drogowego. Przebudowa sprawi, że jej dotychczasowy zły stan stanie się przeszłością. Dodatkowo na terenie inwestycji powstaną chodniki oraz ścieżka rowerowa z dwoma pasami ruchu. Te elementy mają na celu poprawę bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców, gdyż do tej pory nie było tam takiej infrastruktury.

Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji, w rozmowie z Radiem Wrocław, podkreślił nieadekwatność obecnej sytuacji do ogólnie obowiązujących standardów. „Mamy do czynienia z dużą inwestycją na zachodzie miasta. Droga prowadzi bezpośrednio do Leśnicy i jej los ulegnie diametralnej zmianie. Dotychczas niewiele więcej niż szlak wydeptany przez lata użytkowania, teraz będzie całkowicie odnowiona i dostosowana do wszystkich potrzeb transportowych” – powiedział.

Mimo bliskości domów mieszkalnych, dotychczasowe możliwości dla pieszych ograniczały się do gruntowych poboczy. To właśnie lokalna społeczność najbardziej oczekuje na planowany remont. Jak mówią mieszkańcy w rozmowie z Radiem Wrocław: „W końcu będzie można normalnie wyjść z domu”.