Policja zabezpieczyła 400 litrów cieczy do produkcji amfetaminy

Policja zabezpieczyła 400 litrów cieczy do produkcji amfetaminy

Podczas nalotu na budynek położony w gminie Kobierzyce, nieopodal Wrocławia, funkcjonariusze policji natknęli się na nielegalne laboratorium produkujące narkotyki. Szacuje się, że odnaleziono tam około 400 litrów płynu wykorzystywanego do produkcji amfetaminy.

Zaraz po lokalizacji potencjalnego miejsca produkcji narkotyków, siły policyjne dokonały nagłego wtargnięcia do budynku. W wyniku operacji przeprowadzonej przez policję, dwaj mężczyźni w wieku 30 i 31 lat zostali zatrzymani na miejscu próbując uciec – takie informacje przekazała st. asp. Aleksandra Freus, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Podczas przeszukania budynku, oprócz wspomnianych wcześniej 400 litrów substancji potrzebnej do produkcji amfetaminy, znaleziono również gotowy produkt narkotyczny. Jak zaznaczyła policjantka, w miejscu tym odkryto także niezbędne sprzęty do produkcji, ważenia, pakowania oraz dystrybucji nielegalnych substancji. W działaniach pomagał zespół techników kryminalistyki i pracownik laboratorium kryminalistycznego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.