Utrudnienia na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia z powodu prac drogowych

Utrudnienia na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia z powodu prac drogowych

Dnia 26 października, w czwartek, przed dziewiątą rano, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała o problemach komunikacyjnych na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Prace drogowe na jezdni spowodowały, że prawy pas ruchu jest nieprzejezdny, co prowadzi do znaczących trudności w przemieszczaniu się.

Zator na AOW jest spowodowany działaniami drogowców. Kierujący pojazdami muszą liczyć się z utrudnieniami na odcinku między węzłami Wrocław Stadion i Wrocław Północ. Prace polegają na wymianie barier energochłonnych na jezdni prowadzącej w kierunku Warszawy, co wymagało zajęcia prawego pasa ruchu. Korki przed tym miejscem osiągnęły już długość dziewięciu kilometrów.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez GDDKiA, planowane jest zakończenie prac drogowych do godziny 12. Niemniej jednak, ze względu na intensywność ruchu, korek może rozpuszczać się znacznie dłużej.

W dniu dzisiejszym, po południu, przewidziane jest także rozpoczęcie naprawy barier na łącznicy węzła Wrocław Południe. To miejsce umożliwia zjazd z AOW na autostradę A4. Drogowcy będą tam pracować w godzinach od 12 do 15. Kierowcy powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu w obu kierunkach.