Wielokilometrowe korki na autostradzie A4 z powodu kontroli granicznych w Niemczech

Wielokilometrowe korki na autostradzie A4 z powodu kontroli granicznych w Niemczech

Autostrada A4, jedna z głównych arterii komunikacyjnych prowadzących do Niemiec, jest dziś miejscem znacznych utrudnień dla kierowców. Przyczyną są kontrole przeprowadzane przez służby niemieckie po ich stronie granicy, które spowodowały, że długość korku wynosi już blisko 25 kilometrów.

Początek problemów na dolnośląskim odcinku autostrady A4, odnotowano w poniedziałek wieczorem. Związane były one zarówno z kontrolami granicznymi przeprowadzanymi przez Niemców, jak i ogólnym wzrostem natężenia ruchu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dyżurnego Oddziału Wrocławskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), zator na granicy wynosił 13 kilometrów o godzinie 5 we wtorek rano. Jednak już przed godziną 8 jego długość wydłużyła się do około 24 kilometrów.

Przygraniczne kontrole prowadzone przez Niemcy to działanie tymczasowe, wprowadzone w październiku ubiegłego roku. Celem tych działań jest zwalczanie nielegalnej migracji. Warto zaznaczyć, że kontrole nie są realizowane bezpośrednio na byłych punktach granicznych, ale już na terenie Niemiec.