Województwo dolnośląskie: Rozruchy rolników w centrum Wrocławia, kolejne protesty zapowiadane na 20 i 27 lutego

Województwo dolnośląskie: Rozruchy rolników w centrum Wrocławia, kolejne protesty zapowiadane na 20 i 27 lutego

W czwartkowy dzień 15 lutego mieszkańcy Wrocławia doświadczyli niecodziennych utrudnień. Rolnicy z Dolnego Śląska przemierzali swoimi traktorami serce miasta, odpalali petardy, puszczali racę dymną, podpalali opony i obrzucali otoczenie jajkami. Nie bez powodu – to była forma ich strajku. Chociaż w najbliższych dniach rolnicy zapowiadają przerwę w protestach, już teraz szykują się na kolejne akcje na 20 i 27 lutego.

Informacje te znaleźć można na stronie Instytutu Gospodarki Rolnej. Zgodnie z nimi, 20 lutego buntowniczy rolnicy mają ponownie zająć ulice nie tylko Wrocławia, ale też innych miast i wsi całej Polski. Rolnicy z Dolnego Śląska, zrzeszeni w Niezależnym Samorządowym Związku Zawodowym Rolników Indywidualnych „Solidarność”, czyli głównym organizatorze strajków w naszym regionie, już teraz ostrzegają, że zamierzają blokować ulice.

Adrian Wawrzyniak, przewodniczący Rady Powiatowej NSZZ RI „Solidarność” zaznacza, że rolnicy mają zamiar zablokować drogi ekspresowe i autostrady. Wygląda na to, że protesty rolników nie dobiegły jeszcze końca.