Wrocław gospodarzem wielkiej gali boksu: pojedynek Usyk-Dubois i walka Czerkaszyna

Wrocław gospodarzem wielkiej gali boksu: pojedynek Usyk-Dubois i walka Czerkaszyna

Dzień dzisiejszy we Wrocławiu jest pełen emocji związanych z galą boksu, którą zaplanowano w mieście. Podczas wieczornego starcia głównych zawodników, na linii ognia znajdą się tytuły mistrzów świata federacji IBF, WBA i WBO w kategorii ciężkiej. Rywalizować będą Oleksander Usyk, reprezentujący Ukrainę oraz Daniel Dubois, brytyjski bokser. Usyk może poszczycić się tym, że na zawodowym ringu nie zaznał jeszcze porażki, wygrywając wszystkie 20 walk. Z kolei Dubois, mimo że również stoczył 20 walk, musiał raz uznać wyższość przeciwnika.

Przed tym starciem kibice będą mieli okazję obserwować walkę Fiodora Czerkaszyna. Ten polski zawodnik również nie doświadczył jeszcze smaku porażki, triumfując we wszystkich 22 walkach. Jego rywalem będzie reprezentant Francji, Anauel Ngamissengue, który dotychczas zwyciężył w 12 walkach. Czerkaszyn szykował się do tego starcia w Karpaczu, gdzie trenował wspólnie z Usykiem.

Pierwsze starcie podczas tej emocjonującej gali we Wrocławiu zostanie zapoczątkowane około godziny 19:00. Natomiast najbardziej oczekiwany pojedynek wieczoru między Usykiem a Dubois ma rozpocząć się około godziny 23:00.