Śmierć po interwencji policji we Wrocławiu: Zmarł 28-letni Norweg

Śmierć po interwencji policji we Wrocławiu: Zmarł 28-letni Norweg

Zamieszanie po interwencji policyjnej na wrocławskim osiedlu zakończyło się śmiercią 28-letniego obywatela Norwegii w szpitalu. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu wydała oficjalne oświadczenie dotyczące tej tragedii.

Komisarz Wojciech Jabłoński, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu, opublikował na stronie internetowej jednostki „oświadczenie dotyczące interwencji policjantów z Wrocławia, która miała miejsce 25 sierpnia 2023 roku”.

Według informacji zawartych w oświadczeniu, interwencja, która doprowadziła do śmierci 28-letniego Norwega, rozpoczęła się przed godziną 22 w piątek 25 sierpnia na jednym z osiedli we Wrocławiu. Policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie zachowującym się agresywnie i załatwiającym swoje potrzeby fizjologiczne w miejscu publicznym, co powodowało zakłócanie spokoju innym mieszkańcom osiedla.

Policjanci udali się na miejsce i stwierdzili, że sprawcą tych czynów był 28-letni obywatel Norwegii mieszkający nieopodal. Początkowo mężczyzna był spokojny i przyznał się do swojego zachowania, dodając, że wcześniej spożywał alkohol i zażywał narkotyki. Wskazał również miejsce, gdzie ukrywał marihuanę i amfetaminę – informuje Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

W oficjalnym oświadczeniu czytamy dalej, że policjanci poinformowali mężczyznę o tym, że posiadanie narkotyków jest w Polsce karalne i że zostanie zatrzymany z tego powodu.