Wrocław na progu wiosny: słońce, ciepło i kwitnące przebiśniegi

Wrocław na progu wiosny: słońce, ciepło i kwitnące przebiśniegi

Choć kalendarzowa zima nadal trwa, coraz więcej osób zaczyna już tęsknić za wiosennym powiewem. Znikający śnieg, temperatury przekraczające 10 stopni Celsjusza i słońce powoli uwalniające się spod chmur sprawiają, że spacer staje się coraz bardziej atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. W trakcie tych przechadzek możemy obserwować pierwsze wskazówki sugerujące nadejście wiosny we Wrocławiu, a Ogród Botaniczny jest już wypełniony przebiśniegami.

Wielu z nas prawdopodobnie ma dość mroźnej zimy i marzy o wiosennych temperaturach. Widok za oknem sprzyja myśleniu o przyjemnych, ciepłych dniach i pozwala nam podziwiać, jak natura stopniowo budzi się ze snu zimowego. We Wrocławiu już można dostrzec pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny. Melodia śpiewu ptaków wypełnia powietrze, a Ogród Botaniczny ozdobiony jest pierwszymi kwiatami. Przebiśniegi i krokusy tworzą kolorowe kwiatowe dywany, które są zapowiedzią nadchodzącej wiosny.

W nadchodzących dniach mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska będą mieli okazję cieszyć się wyższymi temperaturami. Termometry wskażą ponad 10 stopni Celsjusza, a maksymalna temperatura może wynieść nawet 18 stopni. W związku z tym, pogoda dosłownie zachęca nas do wyjścia na spacer i cieszenia się tym, co oferuje nam nadchodząca wiosna.