Wrocław przygotowuje się do najważniejszego wydarzenia piłkarskiego w 2025 roku

Wrocław przygotowuje się do najważniejszego wydarzenia piłkarskiego w 2025 roku

We wtorek i środę, Wrocław gościł delegację złożoną z przedstawicieli UEFA oraz PZPN. Przyjazd tej grupy wiązał się z organizacją finału Ligi Konferencji UEFA, który ma odbyć się na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu w maju nadchodzącego roku.

Liga Konferencji UEFA to trzeci co do rangi turniej piłkarski rozgrywany na starym kontynencie, zaraz po Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Właśnie we Wrocławiu zapadła decyzja o organizacji finałowego meczu tych rozgrywek, który ma miejsce 28 maja 2025 roku. Z powodu międzynarodowego charakteru tego wydarzenia, przygotowania do niego są już w pełnym toku.

Przedstawiciele UEFA i PZPN odwiedzili Wrocław w tym tygodniu, aby nadzorować proces przygotowań do tej wyjątkowej imprezy sportowej.

Rémi Decouacon, Event Manager UEFA, podkreślił znaczenie tej wizyty jako kolejnego kroku na drodze do finału Ligi Konferencji UEFA 2025 na wrocławskim stadionie. „Wydarzenie we Wrocławiu ma potencjał, aby stać się największym finałem Ligi Konferencji UEFA w historii z dwóch powodów. Po pierwsze, stadion jest w doskonałym stanie i spełnia wszystkie wymogi, oferując dużą ilość miejsc siedzących. Po drugie, miasto Wrocław samo w sobie ma wiele do zaoferowania. Organizacja finału UEFA to duże wyzwanie dla wszystkich zaangażowanych stron, ale jest to również niepowtarzalna okazja dla miasta i stadionu, aby przyjąć kibiców z całej Europy” – podsumował Decouacon.