Policja z Dolnego Śląska rozbija uprawę marihuany

Policja z Dolnego Śląska rozbija uprawę marihuany

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji na Dolnym Śląsku przeprowadzili operację, która skutkowała likwidacją specjalistycznego gospodarstwa uprawy marihuany. Na terenie farmy odkryto aż 150 rosnących krzewów konopi indyjskich, które były w różnych etapach rozwoju. Ponadto, na terenie nieruchomości funkcjonariusze znaleźli również 5 kilogramów gotowych do użycia narkotyków, nie ograniczających się tylko do marihuany.

Funkcjonariusze z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu mogą świętować kolejny triumf w walce z narkotykami. Dzięki ich ciężkiej pracy operacyjnej, udało się zidentyfikować i aresztować 34-letniego mężczyznę, który miał powiązania z organizowaną działalnością narkotykową.

W trakcie prowadzenia tej sprawy, oficerowie przystąpili do kontroli drogowej 34-letniego mężczyzny na terenie powiatu oławskiego. Mimo że miał on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdu, policjanci byli świadomi, że na jego koncie znajduje się o wiele więcej przestępstw.

Podczas kolejnych działań, funkcjonariusze wkroczyli do pomieszczenia używanego przez zatrzymanego, w którym ulokowana była zawodowa uprawa konopi indyjskich. Wewnątrz, wśród specjalistycznego sprzętu służącego do uprawy, takiego jak układy oświetleniowe, ogrzewanie, systemy nawadniania i wentylacja, rosło 150 krzewów konopi indyjskich.