Modernizacja i renowacja Mostów Uniwersyteckich we Wrocławiu – plan na najbliższe półrocze

Modernizacja i renowacja Mostów Uniwersyteckich we Wrocławiu – plan na najbliższe półrocze

Planowana jest wzmocnienie konstrukcji oraz odświeżenie wyglądu Mostów Uniwersyteckich w Wrocławiu. Prace mają ruszyć jeszcze w bieżącym półroczu, jednak nie przewiduje się żadnych utrudnień dla kierowców.

Mosty Uniwersyteckie, choć są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych mostów we Wrocławiu, to ich stan nie pozwala już na pełnienie roli miejskiej wizytówki. Mają one 90 lat i w końcu doczekały się remontu. Pierwszy etap modernizacji miał miejsce w 2016 roku, kiedy to wymieniono nawierzchnię i torowisko.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił niedawno przetarg na kolejny etap renowacji tych przepraw. Jak wyjaśnia Tomasz Janowski, rzecznik prasowy ZDiUM we Wrocławiu, planowane jest odnowienie i modernizacja balustrad, wymiana chodników po obu stronach jezdni, a także różnego rodzaju prace związane z konstrukcją samego mostu. Celem jest poprawa nie tylko parametrów technicznych Mostów Uniwersyteckich, ale również ich estetyki.

W obecnym stanie Mosty Uniwersyteckie, pomimo swojego historycznego znaczenia, nie robią dobrego wrażenia. Są one codziennie używane przez setki mieszkańców Wrocławia, studentów oraz turystów. W porównaniu do sąsiadujących z nimi niedawno odnowionych Mostów Pomorskich, prezentują się znacznie gorzej.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założonym harmonogramem, prace remontowe rozpoczną się w drugim kwartale bieżącego roku i potrwają 18 miesięcy.