Wrocław: Sondaże wskazują, że Jacek Sutryk może nie wygrać wyborów prezydenckich w pierwszej turze

Wrocław: Sondaże wskazują, że Jacek Sutryk może nie wygrać wyborów prezydenckich w pierwszej turze

Według najnowszych badań opinii publicznej, Jacek Sutryk, obecny prezydent Wrocławia, może nie zdołać zwyciężyć już w pierwszej rundzie nadchodzących wyborów. W przypadku przejścia do drugiej tury, rywalizować będzie prawdopodobnie z Izabelą Bodnar z Trzeciej Drogi lub kandydatem PiS, Łukaszem Kasztelowiczem.

W biurze wyborczym Jacka Sutryka panuje ostre napięcie. Mimo intensywnych działań realizowanych przez prezydenta miasta, takich jak organizowanie spotkań i festynów oraz aktywne wykorzystanie potencjału magistratu, sondaże sugerują, że konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury. Nawet badania przeprowadzone na zlecenie sztabu Sutryka dają podobne wyniki.

Jeden z działaczy wrocławskiej Platformy Obywatelskiej podkreśla jednak, że ostateczne wyniki wyborów mogą być zaskakujące. Jak twierdzi, decyzja PO wsparcia obecnego prezydenta doprowadziła do rozczarowania wielu osób. Frustracja ta mogłaby nawet prowadzić do powstania silnej mobilizacji tzw. elektoratu antysutrykowego. Koniec końców, prawdziwy obraz sytuacji politycznej we Wrocławiu ukaże się dopiero 7 kwietnia, kiedy to odbędzie się pierwsza tura wyborów.