Zielona przemiana dwóch hektarów podwórka w obrębie Nowowiejskiej, Żeromskiego, Daszyńskiego i Jedności Narodowej

Zielona przemiana dwóch hektarów podwórka w obrębie Nowowiejskiej, Żeromskiego, Daszyńskiego i Jedności Narodowej

Mieszkańcy Wrocławia zgłosili do Budżetu Obywatelskiego plan przekształcenia niemal dwu-hektarowego podwórka, położonego pomiędzy ulicami Nowowiejską, Żeromskiego, Daszyńskiego i Jedności Narodowej. Ich inicjatywa nosi nazwę „Zieleń to życie, ruch to zdrowie” i zakłada gruntowną modernizację tego miejsca. Inwestycja, jak donosi Zarząd Zasobu Komunalnego, będzie realizowana stopniowo.

Pierwszy etap przewiduje utworzenie strefy dedykowanej najmłodszym mieszkańcom – placu zabaw otoczonego zielenią. Na terenie tym zostanie zainstalowana sieć do wspinaczki, różne urządzenia do balansowania, deska sprężynowa oraz tablica integracyjna. Ponadto aleje wokół placu zabaw zaprojektowane będą na wzór ścieżki rowerowej – łatwe do przemieszczania się na rolkach lub hulajnogach, a także pełne znaków drogowych dla nauki zasad ruchu drogowego – jak informuje ZZK.

Etap ten obejmuje również dbałość o istniejącą zieleń i nowe nasadzenia. Pojawią się także elementy małej architektury, takie jak ławki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci, które uwzględnią segregację odpadów. Dodatkowo przewidziane są specjalne pojemniki na psie odchody.

Kolejna faza projektu przewiduje utworzenie strefy dla nastolatków z mini skateparkiem, a także miejsca przeznaczonego dla seniorów – z prostymi urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz siłownią na wolnym powietrzu.