Wrocław: Przedwyborcze spotkania z KO skupione na bezpieczeństwie kobiet

Wrocław: Przedwyborcze spotkania z KO skupione na bezpieczeństwie kobiet

Podczas serii spotkań przed wyborami, które odbyły się we Wrocławiu, kandydaci do Rady Miejskiej z ramienia Koalicji Obywatelskiej skoncentrowali swoją uwagę na temacie bezpieczeństwa w mieście. Jednym z kluczowych zagadnień, które przykuły uwagę kandydatów, było poczucie bezpieczeństwa kobiet na ulicach miasta.

Magdalena Razik-Trziszka, jedna z kandydatek Koalicji Obywatelskiej do Rady Miejskiej w nadchodzących wyborach samorządowych, podkreślała, że wiele kobiet nie czuje się bezpieczne przechodząc ulicami miasta, spotykając się często z niestosownymi i wulgarnymi komentarzami. Zwracała uwagę, że to jest problem, który wymaga natychmiastowego rozwiązania.

Jako potencjalna radna miejska Razik-Trziszka zauważyła, że lokalne władze powinny bardziej zaangażować się w kwestię bezpieczeństwa kobiet. Zaznaczyła, że jednym z najważniejszych aspektów do rozpatrzenia jest edukacja. Kobiety muszą być świadome swoich praw i muszą wiedzieć, jak sobie radzić w sytuacjach, które mogą zagrozić ich bezpieczeństwu, argumentowała kandydatka.