Wrocław w obiektywie kamery filmowej – kręcenie filmu "Droga do domu"

Wrocław w obiektywie kamery filmowej – kręcenie filmu "Droga do domu"

Nie jest to pierwszy raz, kiedy urokliwy Wrocław przemienia się w scenerię filmową. Miasto Dolnego Śląska stało się tłem dla produkcji pod tytułem „Droga do domu”, z Ewą Stankiewicz na stanowisku reżyserki. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta Wrocław udostępnił informacje o potencjalnych utrudnieniach w ruchu drogowym, które mogą wyniknąć z realizacji scen do powstającego filmu. Zastanawiasz się, gdzie możesz się na nie natknąć? Zapraszam do lektury.

Wcześniej informowaliśmy o tym, że ekipa kręcąca film „Droga do domu” wybrała Wrocław jako swoje plenery filmowe. Swój obóz postawiła na Dworcu Nadodrze, co przyczyniło się do ożywienia tej części miasta. Jednak okazało się, że to nie jedyny zakątek miasta, który będzie gościł ekipę filmową.

Reżyserka Ewa Stankiewicz, oprócz Dworca Nadodrze, zdecydowała się na użycie jako planu filmowego również okolic Starego Miasta we Wrocławiu. Od 17 września kamera zaczęła nagrywać sceny na placu Uniwersyteckim i ulicy Kuźniczej. Możliwe jest zauważenie członków ekipy filmowej zarówno w pobliżu budynku o numerze 7, jak i przed wejściem do gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego.