Akademia Osobistego Potencjału: Wrocławscy licealiści odkrywają swoje talenty

Akademia Osobistego Potencjału: Wrocławscy licealiści odkrywają swoje talenty

Program pilotażowy Akademia Osobistego Potencjału, obejmuje 120 uczniów licealnych z Wrocławia, którzy mają okazję odkryć i rozwinąć swoje naturalne talenty. Uczestnictwo w badaniu talentów Gallupa, wyznaczało ich mocne strony i pomagało w pełnym wykorzystaniu ich potencjału.

Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego nr 15 we Wrocławiu, podkreśla wartość tego darmowego programu, który na rynku komercyjnym jest zazwyczaj płatny. Podkreślają one, że jest to nieocenione narzędzie, które pomaga im lepiej zrozumieć i rozwijać swoje unikalne zdolności.

Agata Natalia, zastępca kanclerza Uniwersytetu WBS Merito we Wrocławiu, instytucji prowadzącej ten program, również potwierdza skuteczność tego narzędzia. Przyznaje ona, że sama miała okazję przetestować badanie i ceni je za praktyczne zastosowanie.

Test talentów Gallupa został stworzony przez Donalda O. Cliftona, który zdefiniował 34 talenty dla dorosłych i 10 dla młodzieży. Od momentu wprowadzenia badania w 1999 roku, aż do teraz, niemal 30 milionów ludzi na całym świecie skorzystało z tej metody.

Wrocławska inicjatywa jest finansowana z funduszy unijnych i jej koszt wynosi 65 tysięcy złotych. W programie uczestniczy młodzież z I oraz XV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu.