Awaria na drodze: Utrudnienia w ruchu drogowym na południu Wrocławia z powodu wycieku substancji ropopochodnej

Awaria na drodze: Utrudnienia w ruchu drogowym na południu Wrocławia z powodu wycieku substancji ropopochodnej

We wtorkowy ranek, al. Karkonoska na południu Wrocławia stała się miejscem niecodziennego incydentu drogowego. Według wstępnych informacji, substancja ropopochodna wyciekła prawdopodobnie z jednego z samochodów przejeżdżających przez tę trasę. W wyniku tego niebezpiecznego zdarzenia, al. Karkonoska została tymczasowo zamknięta dla ruchu drogowego, a na miejscu interweniowała straż pożarna.

Nieoczekiwane zdarzenie miało miejsce na wysokości budynku Radia i Telewizji. Z nieznanych jeszcze powodów, śliska substancja znalazła się na jezdni, stwarzając realne zagrożenie dla kierowców poruszających się tą trasą. Do zdarzenia natychmiast wezwana została straż pożarna, aby zapewnić bezpieczeństwo i usunąć problem.

W trakcie prowadzonej akcji ratunkowej, odcinek ulicy Karkonoskiej od skrzyżowania z ulicą Krzycką (przy Parku Południowym) do skrzyżowania z ulicą Przyjaźni został całkowicie zamknięty. Nie jest jeszcze jasne, jak długo potrwa usuwanie skutków tego niefortunnego wycieku.

W rejonie zdarzenia tworzą się znaczne korki, a ruch drogowy jest bardzo utrudniony. Dlatego też, jeśli planujesz podróżować z Wrocławia w kierunku Bielan, lepiej jest wybrać alternatywną trasę, zamiast korzystać z ulic Powstańców Śląskich i Karkonoskiej.