Wrocławscy seniorzy świętują. Prawie 200 wydarzeń na horyzoncie!

Wrocławscy seniorzy świętują. Prawie 200 wydarzeń na horyzoncie!

Okazuje się, że wrocławscy seniorzy potrafią świetnie się bawić i korzystać z życia – ich zasada to „do diabła z półśrodkami”. Tegoroczne obchody Dni Seniora, które potrwają ponad miesiąc, zapowiadają się naprawdę imponująco – przewidziano blisko 200 różnego rodzaju wydarzeń. Inauguracja festiwalu odbędzie się 8 września.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego serdecznie zaprasza wszystkich seniorów do wspólnego świętowania, które rozpocznie się 8 września i potrwa aż do 19 października. W tym okresie odbędą się liczne atrakcje, takie jak warsztaty, festyny, koncerty, a także różnorodne wydarzenia muzyczne, sportowe i artystyczne. Organizatorzy przygotowali również wiele konkursów z wartościowymi nagrodami, wykłady, bezpłatne badania medyczne i konsultacje, a nawet spacery z przewodnikiem.

Co nas czeka w dniu inauguracji 8 września? Spotykamy się na Rynku, dokładniej na placu Solnym i placu Gołębi. Na placu Solnym między godziną 10:00 a 11:30 będą dostępne stoiska partnerów oraz prezentacje taneczne. O godzinie 11:30 rozpocznie się półgodzinny Marsz Kapeluszy wokół Ratusza.

Już o godzinie 12:00 nastąpi uroczyste otwarcie Dni Seniora 2023. W ceremonii wezmą udział prezydent Jacek Sutryk oraz Senioralna Para Królewska. Będą też wręczone nagrody w konkursach „Wrocław seniorów wita, o kapelusz i muszkę pyta”, „Młodzi duchem, dojrzali stażem” oraz „Smart Senior”. Dodatkowo przewidziano wręczenie statuetek dla „Przyjaciół Seniorów” oraz certyfikatów „Miejsc Przyjaznych Seniorom”. To zapowiada się na niezapomniane wydarzenie!