Wrocławska inicjatywa na rzecz schroniska dla zwierząt: Druga edycja Mistrzostw w Pływaniu Pieskiem

Wrocławska inicjatywa na rzecz schroniska dla zwierząt: Druga edycja Mistrzostw w Pływaniu Pieskiem

Wrocławski Park Wodny zdecydował się zorganizować drugą edycję Mistrzostw w Pływaniu Pieskiem, mając na uwadze dobro podopiecznych lokalnego schroniska dla zwierząt. 13 czerwca br., uczestnicy tej niecodziennej imprezy mieli szansę wspomóc zwierzęta przebywające w schronisku, przy czym udział w akcji mógł wziąć każdy chętny. Podczas tego wydarzenia nie brakowało intensywnych emocji i sportowej rywalizacji. Film prezentujący przebieg mistrzostw jest dostępny do obejrzenia dla każdego, kto chciałby dołączyć do pomocy.

Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu często boryka się z nadmiarem pupilów pod swoją opieką. Sytuacja ta pogarsza się szczególnie latem, gdy wielu niewłaściwie odpowiedzialnych właścicieli decyduje się porzucić swoje domowe zwierzęta. W trosce o dobro czworonogów, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, Wrocławski Aquapark podjął decyzję o przeprowadzeniu drugiej edycji Mistrzostw w Pływaniu Pieskiem. Cele tej inicjatywy to nie tylko wsparcie dla schroniska, ale i zwrócenie uwagi mieszkańców Wrocławia na problem porzucania zwierząt.

– Choć forma naszych zawodów, podczas których pływamy stylem „piesek”, wywołuje uśmiech na twarzach uczestników, to jednak cel, jaki przyświeca temu wydarzeniu, jest o wiele poważniejszy. Chcemy skierować społeczną uwagę na potrzeby zwierzaków przebywających w schronisku oraz na ważność odpowiedzialności za naszych czworonożnych towarzyszy. Jeżeli podejmujemy decyzję o zaopiekowaniu się zwierzakiem, powinniśmy być w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki i opiekę. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zwróci uwagę mieszkańców Wrocławia na ten istotny problem – mówi Paweł Rańda, Wiceprezes Wrocławskiego Aquaparku.