Wrocławska Parada Psów: Wielkie święto miłośników czworonogów

Wrocławska Parada Psów: Wielkie święto miłośników czworonogów

Społeczność Wrocławia zaprasza wszystkich właścicieli psów, a także tych, którzy po prostu kochają te zwierzęta, do uczestnictwa w V Paradzie Psów Wrocławskich. Wydarzenie to, mające na celu integrację miłośników psów ze swoimi pupilkami, odbędzie się w niedzielę 24 września. Zwraca się uwagę, że trasa paradujących psów będzie prowadziła przez centrum miasta, co może przyczynić się do pewnych komplikacji dla kierowców.

V Wrocławska Parada Psów jest imprezą otwartą, gdzie każdy miłośnik psów może pokazać swoje związki z tymi niesamowitymi zwierzętami. Niezależnie od tego, czy są to psy rasowe czy mieszane, każdy z nich jest mile widziany. Impreza ta ma na celu ukazanie wartości przyjaźni między człowiekiem a psem.

Każda osoba, która przybywa na paradę ze swoim psem i zgłosi swój udział na placu Wolności, otrzyma specjalny pakiet startowy. Planowany czas rozpoczęcia przemarszu to godzina 11:30. Trasa prowadzi przez ulicę Zamkową, Kazimierza Wielkiego, Białoskórniczą, Nowy Świat, Grodzką i kończy się na wyspie Słodowej przez most Uniwersytecki.

Organizatorzy tej niecodziennej imprezy zachęcają do udziału wszystkich miłośników psów: „Nasz przemarsz to pokazanie, jak wielkimi przyjaciółmi człowieka są psy. Nie ważne czy rasowe, czy kundelki, każdy z nich jest niepowtarzalny i wnosi do życia człowieka wiele radości. Chcemy promować adopcję psów ze schronisk i podkreślić, że wiele z tych zwierząt potrzebuje naszej pomocy. Przyjdź ze swoim psem, a jeżeli takowego nie posiadasz, też dołącz do nas. To będzie wspaniała zabawa!” – mówią.