Wrocławski Ośrodek Postaw Twórczych zaprasza na „ARTystyczne Przesilenie” w tę sobotę

Wrocławski Ośrodek Postaw Twórczych zaprasza na „ARTystyczne Przesilenie” w tę sobotę

Ośrodek Postaw Twórczych (OPT), ulokowany przy ulicy Działkowej 15 na Gaju we Wrocławiu, serdecznie zaprasza wszystkich na darmową imprezę pod nazwą „ARTystyczne przesilenie”. Wydarzenie to odbędzie się w najbliższą sobotę i rozpocznie się o godzinie 15:00. Jest ono częścią obchodów Święta Wrocławia 2024.

Zaplanowane atrakcje odbywać się będą zarówno wewnątrz budynku OPT jak i na terenie zielonym przyległym do ośrodka. Uczestnicy będą mogli skorzystać z różnorodnych warsztatów artystycznych, obejmujących malowanie, fotografię oraz modelarstwo plastyczne. Będzie również możliwość posłuchania muzyki na żywo oraz wypoczęcia w specjalnej strefie relaksu.

Warsztaty modelarstwa plastycznego poprowadzi architektka Karolina Bielak. Jej program obejmuje wykład na temat perspektywy oraz praktyczne szkicowanie pomysłu w 3D za pomocą tektury, papieru i folii. Młodsi uczestnicy mogą skorzystać z gotowych, wcześniej wyciętych kształtów. Na warsztat zaproszeni są wszyscy, którzy mają chęci i głowę pełną pomysłów!

Podczas zajęć Bielak pokaże, jak zdefiniować miasto, osiedle, park czy plac miejski za pomocą różnych elementów. Uczestnicy nauczą się jak przekładać rzeczywistość na formy przestrzenne modela oraz poznają podstawowe bryły i elementy geometryczne. Dzięki temu będą mogli stworzyć swoje pierwsze własne modele 3D.