Wybierz się na spacer z psem podczas Adopcyjnego Dnia Otwartego w Ekostraży

Wybierz się na spacer z psem podczas Adopcyjnego Dnia Otwartego w Ekostraży

Przywykło się, że niedziela jest dniem odpoczynku, spędzanym na świeżym powietrzu. A co powiedziałbyś na spacer z czworonogiem? Wrocławska organizacja zwana Ekostrażą postanowiła w niedzielę, 12 maja, zorganizować kolejne wydarzenie pod nazwą „Adopcyjny Dzień Otwarty”. Celem tej imprezy jest znalezienie domów dla prawie 50 czekających na adopcję zwierząt.

Osoby, które rozważają zaopiekowanie się zwierzakiem, mogą już teraz przyjść i osobiście nawiązać kontakt z potencjalnym nowym członkiem rodziny. To doskonała okazja do zapoznania się z tymi uroczymi stworzeniami. Nie tylko będziesz mógł/ mogła obejrzeć psy, ale także – pod opieką wolontariuszy – wybrać się z nimi na wspólny spacer.

„Podczas takiego spaceru istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy z wolontariuszami. Można dowiedzieć się więcej nie tylko o samych psach i ich potrzebach, ale też o specyfice pracy w naszej organizacji. Każdy zainteresowany może wypełnić kwestionariusz i samemu do nas dołączyć. Można również uzyskać informacje na temat innych form wsparcia naszych działań” – podkreśla w rozmowie z Radiem Wrocław przedstawicielka Ekostraży, Katarzyna Szakowska.